L_PAGE_HLAVNI_NAVIGACE


Ostatní

GT800 - dotykový terminál

Komfortní dotykový multifunkční terminál pro konfiguraci, ovládání a monitorování systému GILD Unlimited. Obsahuje dotykový TFT display 5,4 ". Mnoho barevných a designových variant krytování.
Modul se připojuje rozhraním Ethernet do sítě LAN. 

 

 

 

Specifikace:

Napájecí napětí: 12V/150mA
Pracovní teplota: 0°C až +50°C
Montáž: na zeď
Krytování: dle objednávky

Komfortní uživatelské rozhraní
Grafické vizualizace objektů
Alternativa klasických ovládacích prvků
Podsvícený display umožňuje ovládání i v noci

EDK2 - čtečka karet

Čtečky EDK2 slouží pro čtení bezkontaktních karet a přívěsků nebo otisků prstů (EDK2-F). Používá se jako externí čtečka pro ovládání dveří podle oprávnění uživatelů - náhrada klíčů. Svou konstrukcí jsou určeny pro zástavbu a krytování do libovolných typů instalačních a rozvodných systémů pro dodržení jednotného stylu. Čtečky se připojují k jednotce GL-AL20, která následně pomocí relé ovládá dveřní zámky.

 

 

Specifikace:

Napájecí napětí: 12V DC z nadřazené jednotky
Odběr: 65 mA
Typ médií: EM4100, 125 kHz nebo otisk prstu
Biometrický snímač: optický
Pracovní teplota: -20°C až +50°C
Krytování: libovolné
Montáž: na KU-68

Různé druhy krytování
Dvoubarevná signalizační LED
Zvuková signalizace vstupu

EHS - spořič energie

Spořiče energie rodiny EHS slouží k signalizaci a ovládání silových okruhů v závislosti na přítomnosti identifikační karty vložené do čtečky EHS. Typické použití čteček EHS je především v hotelových pokojích nebo v systémech inteligentních elektroinstalací pro kontrolu přítomnosti osob v pokoji, respektive v budově. Připojuje se k jednotce GL-AL20, možno použít i samostatně (v provedení pouze s kontaktem).

 

 


Specifikace:

Napájecí napětí: 12V DC z nadřazené jednotky
Odběr: 25/70mA bez/s vloženou kartou
Typ karet: EM4100, 125 kHz
Pracovní teplota: -20°C až +50°C
Krytování: ABB SOLO, SOLO CARAT, ALPHA EXCUSIVE, FUTURE, TANGO, TIME, ELEMENT nebo plastový kryt 75 x 117 x 24
Montáž: na KU-68


Různé druhy krytování
pracuje jako čtečka karet - raguje pouze na oprávněné karty
Možnost použití samostatně - bezpotenciálový spínací kontakt (EHS2)

GS-P11M - snímač venkovní teploty

Snímače teploty P11M jsou určeny pro snímání venkovní teploty pro potřeby regulace vytápění nebo chlazení systémem GILD. Měřené hodnoty jsou vyhodnocovány procesorem, který naměřená data vysílá nadřazenému systému. Komunikace je vedena po lince RS485  protokolem MODBUS RTU. Připojuje se na podružnou sběrnici jednotky GM-U01. Vlastní čidlo teploty se nachází v kovové stopce. Elektronika je umístěna na plošném spoji uvnitř plastové hlavice. Snímač je standartně dodáván se dvěma průchodkami pro kabel o průměru 8mm. Je určen pro přímou montáž ve venkovním prostředí a nevyžaduje žádnou provozní údržbu.

 

Specifikace:

Napájecí napětí: 12 ÷ 30V DC
Odběr: max. 20mA
Měřící rozsah: -30°C ÷ +50°C
Přesnost měření: 0,5°C
Relativní vlhkost: < 80%  
Krytí: IP65
Montáž: na zeď pomocí držáku        

GS-P20M - snímač intenzity osvětlení

Snímač je určen pro snímání intenzity osvětlení v interiéru i exteriéru. Typickým příkladem použití je například ovládání nočního osvětlení nebo ovládání žaluzií v závislosti na intenzitě venkovního osvětlení. Měřené hodnoty jsou vyhdonocovány procesorem, který naměřená data vysílá nadřazenému systému. Komunikace je vedena po lince RS485  protokolem MODBUS RTU. Připojuje se na podružnou sběrnici jednotky GM-U01. Vlastní snímač je zabudován v perforovaném krytu. Provozním podmínkám vyhovuje běžné chemicky neagresivní prostředí, kde snímače vyžadují pouze udržování v čistotě.

 

Specifikace:

Napájecí napětí: 12 ÷ 30V DC
Odběr: max. 20mA
Spektrální citlivost: 350 ÷ 820nm
Teplota okolní hlavice: -30°C ÷ +50°C 
Krytí: IP30
Montáž: na zeď

GX-EV100 - univerzální stmívač 1000W

Stmívač EV100 umožňuje řízení intenzity osvětlení pomocí signálu 0 - 10V. Rozsah intenzity osvětlení lze přednastavit na přístroji. Je možno přepnout na manuální režim a ovládat pomocí tlačítek. V případě přetížení nebo při nadměrném oteplení přístroje dochází k automatické redukci stávajícího výkonu. Při zkratu v obvodu připojeného osvětlení nebo při extrémním přetížení dochází k odpojení výstupu přístroje. Připojuje se k modulu GM-DA04 nebo GM-AD01.

 

Specifikace:

Napájecí napětí: 230 VAC
Odběr: max. 13mA
Výstupní výkon: 1000W
Vstup 0 - 10V: 1,5mA
Pracovní teplota: -10°C ÷ +45°C  
Krytí: IP20
Montáž: na DIN lištu, 2M        

Regulace výkonu přes rozhraní 0 ÷ 10V  
Snadná montáž na DIN lištu
Ochrana proti přetížení a nadměrnému oteplení přístroje 

GSM - modul pro komunikaci a ovládání přes GSM (SMS)

GSM brána s modulem Siemens TC35 vybavená velkým množstvím programovatelných funkcí, které zvyšují komfort obsluhy. Je řešena stavebnicovým systémem umožňujícím další zvyšování užitkových vlastností zařízení (16/12kHz+CLIP, zálohování, modul pro připojení na pobočku, modul FAX atd.). S modulem Siemens TC35 je určena pro sítě 900MHz i 1800MHz. V systému GILD je GSM modul využíván pro dálkové ovládání a monitorování budovy pomocí SMS zpráv. Připojuje se k převodníku GR-DH1 nebo jednotce GL-C700 na port RS232.

 

Specifikace:

Napájecí napětí: 230 VAC (síťový adaptér)
Příkon: max. 15 VA
Bezpečnostní třída: dle ČSN EN 60950 třída 2
Komunikace: RS232C
Pracovní teplota: +5°C ÷ +40°C  
Relativní vlhkost: 10% ÷ 80% při 30°C
Krytí: IP20

Montáž: na zeď  

Jištění tepelnou pojistkou na adaptéru
Pracovní poloha libovolná
Snadná montáž na zeď

Termohlavice MT4-024-NO

Malý přímý termoelektrický pohon Smart_T je určen pro dvoubodové časově nastavitelné a PWM regulátory topení a chlazení vybavené ventilátory, otopnými tělesy, podlahovým vytápěním a konvektory.

Uchycení na standartních ohřívacích / chladících ventilech, termostatických ventilech otopných těles, ventilových vložkách pro potrubí a kompaktní otopná tělesa s připojením M30 x 1,5. 

 

                                            

 

Specifikace:

Napájecí napětí: 24V AC, DC
Maximální proud: 0,7A
Spotřeba: <3W
Zdvih: 4mm
Pracovní teplota: 0°C ÷ +50°C   
Krytí: IP44
Délka kabelu: 1m   

Termohlavice MT010-N proporcionální 0 - 10V

Malý přímý termoelektrický pohon MT010 je společně s prostorovými termostaty určen pro regulaci vytápěcích a chladících systémů. Tato mikroprocesorově řízená hlavice zaručuje přesné řízení zdvihu. Termostatická hlavice MT010 je vhodná pro 2-cestné ventily V5822 a V5832 se zdvihem 2,5 mm a termostatické ventily Honeywell s 2,5 - 3 mm zdvihem. Pro ovládání ventilu slouží jednotka GM-DA04. Pro napájení ventilu musí být použito přídavné napájení 24V AC.

 

Specifikace:

Napájecí napětí: 24V AC
Maximální proud: 1,2A
Spotřeba: 2W
Zdvih: 3,5mm
Pracovní teplota: 0°C ÷ +60°C   
Krytí: IP54
Délka kabelu: 1m   

Dálkový ovladač IRDO

Infračervený dálkový ovladač určený k ovládání elektronických zařízení v systému GILD, přes modul přijímače GA-IR04. Velmi jednoduché programování tlačítek na požadované funkce. Provoz na baterie 2x AAA (součást dodávky). Pracuje vždy společně s přijímačem GA-IR04.

 

Přídavný zdroj GX-POW24DC

Napájecí spínaný stabilizovaný zdroj s výstupním napětím 24V/2,5A AC/DC. Elektronická ochrana proti zkratu, přetížení a přepětí. Možnost jemného donastavení výstupního napětí trimrem v rozsahu ±10%. V provedení 4,5 modul, upevnění na DIN lištu. Zdroj je určen pro napájení termohlavic nebo jiných modulů, které vyžadují externí napájení.

 

 

Napájecí zdroje POW 12-1,7 a POW 12-6

Zálohované napájecí zdroje jsou určeny pro napájení slaboproudých zařízení, u kterých nesmí být přerušeno napájecí napětí. Při výpadku rozvodné sítě 230V připojí bez přerušení napájené zařízení k záložní baterii, o kterou umí inteligentně pěčovat.

Záložní napájecí zdroj je dimenzován pro napájení systémů o napětí 13,8V. Nabízí se ve dvou variantách 1,7A a 6A. Zdroj je určen pro napájení modulů GL-AL20, GL-ER80 a sérii GS, které vyžadují externí napájení.

Napájecí zdroj POW24AC

Napájecí zdroj s pevným výstupním napětím 24V/6A AC. Modul k upevnění na zeď nebo do rozvaděče. Zdroj je určen pro napájení termohlavic MT010-N nebo jiných modulů, které vyžadují externí napájení.

 

 

Zálohovací akumulátory

Zálohovací bezúdržbové akumulátory pro zajištění vybraných funkcí systému i při výpadku síťového napájení. Využívá se zejména v úrovni GILD Unlimited pro zálohování jednotky GL-C700 k zajištění funkcí zabezpečení a ovládání dveřních zámků.

  

Identifikační karta nebo přívěšek Rf-ID

ID karty nebo přívěšky se v systému GILD využívají pro bezpečné a jednoduché ovládání systému (zapnutí vypnutí EZS) nebo pro realizaci přístupového systému. Nejčastější podobou bezkontaktních transpondérů jsou karty (velikost kreditní plastové karty) s možností umístění potisku, dále to mohou být také nejrůznější přívěšky s otvorem pro připnutí ke klíčům.

Příslušenství EZS

K systému GILD lze připojovat prostorové PIR detektory různých typů a další  komponenty pro funkce EZS a EPS. Pomocí těchto prvků bude rozšířena funkčnost systému pro zabezpečení objektu. Toto řešení integruje EZS systém pod jednu centrální správu a provázanost s ostatními funkcemi systému GILD.

 

 

K dispozici jsou:

Pohybové detektory (nástěnné, stropní)
Detektory kouře  
Dveřní a okenní kontakty
Poplachové sirény

  

Rozvaděčové kryty

Elektrorozvaděče slouží pro osazení modulů GM a GX systému GILD. Ocelové dveře s možností instalování zámků a s mikrospínači pro signalizaci otevření dveří, zaručují přístup a použití pouze oprávněným uživatelům. Obsahují připravené profily pro instalaci vývodek a větrací otvory pro udržování bezpečné teploty umístěných modulů. Je možné také používat pro výstavbu rozvodů strukturované kabeláže.

 

Kryt MADIN4 na DNI 440 x 616 x 120mm

Kryt MADIN6 na DNI 600 x 760 x 120mm

 

acrobat Rozvaděčové kryty (PDF, 258kB)

Přednosti systému GILD

  • nejkomplexnější systém
  • nezávislost na konkrétním designu ovládacích prvků
  • použití u nových staveb i při rekonstrukcích
  • nenáročná instalace a konfigurace
  • všechny funkce domu pod centrální správou
  • návratnost díky úsporám energie
  • původní český výrobek

Novinky

10.09.2018

Chytré školící centrum v Holešově

Hledáte prostory pro vaše firemních školení, prezentace, přednášky či jiné akce. Pronajměte si Chytré školící centrum.

24.03.2018

Mobilní aplikace

Snadná možnost pro ovládání systému GILD z mobilního telefonu či tabletu.

17.11.2014

Inteligentní elektroinstalace i pro Váš dům

Systém GILD je vhodný i pro Váš dům. Je to moderní elektronický systém pro realizace veškeré elektroinstalace v rodinných domech, komerčních i průmyslových budovách.

Představení systému GILD

↑ nahoru